Home » News » Congratulations to All Awardees in 2011/2012
Monday, 22 October 2012 23:00

Congratulations to All Awardees in 2011/2012

Congratulations to all those who won or earned an award in Victorian Rovering in the 2011/2012 year.

W. F. Waters Rover Service Award

Name Crew District Region
Cameron Adamson Craigieburn Hume Plenty Valley

Craig Bevan

Craigieburn Hume Plenty Valley
Bradley Castle Corhanwarrabul City of Knox Mt Dandenong
Jason Govan Mallee Sunraysia Murray Midlands
Dale Krumins Kurlls Own Casey Bays
Caroline Mann Baw Baw (WF Waters Lodge) Victorian Rovers Victorian Branch
Louise Pocock Berembong Moonee Valley Lerderderg
John Taylor Hec Sebre (Rover Advisor) Yarra Ranges Mt Dandenong
Jessica Watling Sugaloaf Nillumbik Plenty Valley

 

Baden Powell Scout Award

Name Crew District Region
Tania Atkins Kurlls Own Casey Bays
John Gilieron John Gardiner Boroondara Melbourne
Jessica Krammer Kurlls Own Casey Bays
Trent Stanley Turbo Banyule Plenty Valley

 

Branch Rover Council Chairman's Award

Name Crew District Region
Dale Sheehan Aruma City of Knox Mt Dandenong

 

Branch Commissioner's Award

Name Crew District Region
Jess Blakeley Ogilvy Sherbrooke Forest Mt Dandenong

 

Baden Powell Lodge Service Award

Crew District Region
Birubi City of Knox Mt Dandenong

 

Rover Scout Motorsport Championship 2012

Placing Crew District Region
1st Fort Nepean Mornington Peninsula Bays
2nd Harrison Bayside Melbourne
3rd Amaroo Moonee Valley Lerderderg

 

Rover Scout Motorsport Clubman of the Year

Name Crew District Region
Andrew Millsom Martin Walker Strzelecki Eastern

 

Rover Scout Motorsport Official of the Year

Name Crew District Region
David "Ox" Tombs Heathmont Maroondah Mt Dandenong

 

Rover Wood Badge

Name Crew District Region
Matthew Anderson E.J. Chittick (Rover Advisor) Whitehorse Mt Dandenong
William Ashburner E.J. Marshal (Rover Advisor) Sherbrooke Forest Mt Dandenong
Tania Atkins Kurlls Own Casey Bays
Rachael Boys Ria Warrah Bayside Melbourne
Dean Castle Assistant Branch Commissioner (ABC) Rovers Victorian Rovers Victorian Branch
Matthew Conway Ogilvy Sherbrooke Forest Mt Dandenong
Nathan Pearson Kulin Ballarat Murray Midlands
Ross Tuddin Warringal Nillumbik Plenty Valley